Поради "Як боротися з нечесністю"

Дитина обманює та поводиться нечесно

     Сучасні дослідження стверджують, що неправда та обман з кожним роком все частіше зустрічаються серед молоді. На екзаменах більш 60% підлітків використовують заборонені підказки, а плагіат серед студентів отримав широке розповсюдження. Нечесність широко зустрічається вже перших курсах.До такої поведінки часто приводить неуважність та байдужість з боку дорослих. Тому давайте спробуємо приділити достатню увагу питанню виховання чесності та порядності наших студентів

 

Поради «Як боротися з нечесністю»

1. Спробуйте наголосити на чесності та вимагайте правдивості. Вчитель може створити девіз або кодекс чесності групи. А також підкреслювати своє відношення до правди та кривди. Наголосити на тому, що «усі студенти повинні бути чесними та відвертими один з одним».

2. Наші вихованці повинні зрозуміти, наскільки ми цінуємо їхню щирість та відвертість. Якщо дитина вас вже обманювала, не починайте розмову із згадування минулого, навпаки, наголосіть на тому, що «Я справді ціную твою чесність. І зараз розраховую на те, що ти скажеш правду».

3. У особистих бесідах використовуйте питання стосовно етики поведінки. Правильні запитання можуть стати самим суттєвим методом у вихованні чесності та порядності піждітка. Приклади суттєвих запитань:                                                 

«Це було правильно?»,                  

«Як ти вважаєш, що мене непокоїть?»,                                         

«Що станеться, якщо усі студенти почнуть весь час обманювати?»,                                                                              

«Якщо б ти відчував, що тебе обманула я?"                             

«Як ти вважаєш, що відчуває людина, коли взнає, що її обманюють?»                              

4. Вихованець  може (більшість навіть полюбляє) прикрасити правду, доповнити її вимишленими подіями. Діти використовують цей прийом, для того, щоб завоювати нашу увагу. Кращою реакцією буде запитати розповідача: «Це правда, або це ти придумав?». Такі слова не так лякають, як «обман», «брехня». Але спробуйте не пропускати такі випадки мимохідь. Наша байдужість часто привчає дітей до такої поведінки і прикрашена правда з часом становиться обов’язковою частиною цікавої розповіді.

 

Телефони довіри (консультативні): Міністерство освіти і науки України - (044)481-32-21(11), Міністерство охорони здоров"я України - 0-800-801-333, Департамент освіти і науки Одеської ОДА - (048)728-86-07, Котовське медичне училище - (04862) 2-16-06