Позбавлення від негативних емоцій.

Негативні емоції - погані попутники в житті людини. Вони викликають розгубленість , розчарованість , зневіру , тугу , сковують волю , впливають на самопочуття. Як навчитися позбуватися від негативних емоцій? Психологи пропонують кілька шляхів виходу з екстремальної душевної ситуації. Ось деякі з них:

А ) Подумайте про те, що трапилося . Але при цьому аналізуйте тільки те , що вже відбулося. Це допоможе в майбутньому уникнути подібних ситуацій , змусить активно і цілеспрямовано думати. Активний і цілеспрямований роздум допоможе вам вийти зі стану пасивності і зневіри.

Б) Переключайтесь . «Не зациклюйтеся » на безплідних жалях про минуле , прагніть до досягнення реальної та актуальної мети. Струсніться в буквальному сенсі: потрясіть головою , руками. Накажіть собі : «Все! Досить ! Висновки зроблені. Тепер треба зайнятися іншим ».

 Нова діяльність може здійснюватися в двох напрямках. Перше - необхідно спрямувати зусилля на виправлення свого промаху (наприклад , зіпсовану улюблену сукню можна перешити , перефарбувати , перекроїти і т.д.). Другий напрямок передбачає активне заняття справою , не мають ніякого відношення до причини вашого розлади ( наприклад , присвятіть себе домашнім турботам , зустрічайтеся з друзями і т.д.).

В) Поплачте . Якщо поруч є доброзичливий і вміє слухати співрозмовник , то « поплачте йому в жилетку ». Цінуйте таких людей , допомагайте їм . У важкі для вас хвилини вони візьмуть на себе частину ваших негативних переживань. Полегшення може принести і бесіда з випадковим попутником в дорозі. Як правило, з незнайомими людьми ми буваємо більш відвертими . Тут працює фактор анонімності. Так часто надходять самотні люди. Вони намагаються мати в будинку кішку або собаку , і все, що кипіло у них на душі , вони вимовляють ім. Статистикою встановлено , що присутність в будинку тварин продовжує життя їх одиноким власникам .

Г) Напишіть листа . Ви можете описати всі свої прикрощі і переживання в листі до друга , яке ніколи не пошлете . Збережіть його , перечитайте через деякий час. Можливо , це допоможе подивитися вам на себе з боку. Будь-яку критичну ситуацію треба пережити , фактор часу в цьому сенсі дуже важливий. Час зменшує силу емоційних переживань.

Д) Зробіть собі подарунок. Цю пораду можна виконати в буквальному і переносному сенсі. Наприклад , займіться весь день тільки тим , що вам подобається. Або хоча б пару годин! Деякі отримують задоволення і від смачної їжі . Негативні емоції після цього значно слабшають .

Е) Допоможіть ближньому. Допомога дає подвійний виграш. Зробіть добру справу , і ви позбудетеся від поганого настрою.

Ж) « Розчиніть » печаль у сні . Це один з найпростіших і найдавніших способів розлучитися з смутком . Недарма кажуть : «Ранок вечора мудріший ».

З) Знайдіть компенсацію. Наприклад , якщо ви серйозно захворіли , то це , безумовно , погано , зате у вас з'явилася можливість вдосталь почитати , подумати про життя і справах. Як кажуть: « Немає лиха без добра! ».

І ) Доторкніться з природою. Походіть по парку або виберіться за місто. Постарайтеся відчути гармонію природи , подумати про дивовижні здібності краси відновлювати душевні сили .

К) Розслабтеся . Сядьте зручно , добийтеся максимального м'язового розслаблення. Прикрийте віка . Подумки окіньте себе зсередини поглядом. Лоб разглажени ... Обличчя розслаблене ... Щелепи розтиснуті ... Руки , тулуб , ноги розслаблені. Дихання рівне , спокійне. Уявіть красивий пейзаж. Постарайтеся як би перенестися туди , відчути аромат квітів , трав , почути шелест листя , дзюрчання струмка ... Насолоджуйтеся відпочинком і спокоєм. Побудьте в такому стані 5-7 хвилин , після чого зробіть глибокий вдих , відкрийте очі .

Телефони довіри (консультативні): Міністерство освіти і науки України - (044)481-32-21(11), Міністерство охорони здоров"я України - 0-800-801-333, Департамент освіти і науки Одеської ОДА - (048)728-86-07, Котовське медичне училище - (04862) 2-16-06